sztuki walki sztuki walki aikido pfa aikido sztuki walki aikido nokken

Samoobrona

Autorski program zajęć samoobrony ułożony został w oparciu o sztuki walki, gównie aikido i shaolin kempo, bierze również techniki i inspiracje z ju- jutsu, judo i zapasów.

Jest to jak gdyby skrót, który zawiera najprostsze a zarazem najbardziej skuteczne formy wymienionych sztuk walk.

aikido samoobrona warszawa

Zajęcia mają zazwyczaj charakter indywidualny, brane są pod uwagę naturalne predyspozycje i osobowość adepta. W oparciu o doświadczenie i wykształcenie pedagogiczne instruktora układane są takie zestawy ćwiczeń, które pozwalają w krótkim czasie opanować ruchy i wykształcić reakcje mające służyć w miarę skutecznej obronie.

Program trwa 3 miesiące, pamiętać jednakże należy, że osiągnięcie stanu mistrzowskiego nie jest możliwe w ciągu tak krótkiego czasu, nawet przy najintensywniejszym treningu.

aikido samoobrona warszawa

Mimo to adept zyskuje pewną podstawę i wiedzę, jakiej nie posiada prawdopodobnie jego realny przeciwnik, dzięki czemu może dojść do sytuacji pełnego zaskoczenia agresora i odstąpienia od jego dalszych ataków. Pamiętać bowiem należy, iż bierna postawa, okazywanie słabości czy objawów zastraszenia są najczęstszymi przyczynami, na podstawie których rozszyfrowywane są ofiary zaczepek.

Jest to wszystko związane z przełamaniem własnego lęku w stosunku do sytuacji zagrożenia. Nie da się jednak tego zrobić bez JAKIEGOKOLWIEK treningu. Na zajęciach samoobrony, w symulowanych warunkach ćwiczymy i oswajamy się z atakami, z obecnością człowieka, który w jakiś sposób wywiera na nas presję.

Poznanie swoich reakcji i możliwości w takich sytuacjach jest zadaniem kluczowym, które podczas kursu ma zostać zrealizowane.

©Copyright by Kyodö Akademia Aikido 2010